Strona główna1 » Jaką świecę wybrać

Jaką świecę wybrać


Jaką świecę wybrać ?

Kupując naszą świecę z naturalnego wosku pszczelego należy na wstępie uwzględnić dwie sprawy:

 
1. jak długo zechcemy nieprzerwanie palić świecę

Długie świece stołowe możemy palić dowolnie krótko lub długo. Nie powinny kapać, nie wymagają przycinania knota, wypalają wosk równomiernie powoli obniżając swoją wysokość.

Świece większej średnicy, jak nasze walce czy kule wymagają nieprzerwanego palenia przez co najmniej 1, 2 lub 3 godziny w zależności grubości świecy, aby wosk wokół knota zdążył się roztopić prawie do zewnętrznych ścianek. Dobraliśmy każdej z naszych świec odpowiedni knot, aby tak się stało. Jak dalej pielęgnować takie świece przeczytaj tu (link).

 
2. jak i gdzie chcemy świecę wyeksponować

Oczywiście do podgrzewaczy kupujemy tzw. tealighty i palimy je w ich foremkach, gdyż wosk będzie płynny. Możemy je też umieścić w świecznikach na tealighty. Świece wotywne w kształcie walca należy koniecznie umieścić odpowiedniej wielkości szklaneczce, gdyż również roztopią się i wyleją do szklanego świecznika i ... będą palić się dalej aż wosk się wypali.
Natomiast kształt i wielkość pozostałych świec dobieramy do posiadanego świecznika lub kupujemy nowy świecznik albo adaptujemy posiadany niepalny przedmiot na pomysłowy świecznik. Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Takie są moje sugestie praktyczne, teraz kolej na Twoje pomysły ciekawej aranżacji naturalnych świec w Twoim otoczeniu. Świece z wosku pszczelego świetnie pasują do wnętrz o każdym charakterze wystroju: dodają elegancji rustykalnym, ocieplają swą barwą te nowoczesne.
Proszę zrób fotki, umieszczę je na stronce, podsuniemy pomysły innym Paniom Świeczkowym. 
Przejdź do strony głównej