Strona główna » Jaką świecę wybrać

Jaką świecę wybrać


Jaką świecę wybrać ?

Kupując moją świecę z naturalnego wosku pszczelego należy na wstępie uwzględnić dwie sprawy:

 
1. jak długo zechcemy nieprzerwanie palić świecę

Długie świece stołowe możemy palić dowolnie krótko lub długo. Nie powinny kapać, nie wymagają przycinania knota, wypalają wosk równomiernie powoli obniżając swoją wysokość.

Świece większej średnicy, jak moje walce czy kule wymagają nieprzerwanego palenia przez co najmniej 1, 2 lub 3 godziny w zależności grubości świecy, aby wosk wokół knota zdążył się roztopić prawie do zewnętrznych ścianek. Dobrałam każdej z moich świec odpowiedni knot, aby paliła się optymalnie. Jak dalej pielęgnować takie świece przeczytaj tu (link).

 
2. jak i gdzie chcemy świecę wyeksponować

Oczywiście do podgrzewaczy kupujemy tzw. tealighty i palimy je w ich foremkach, gdyż wosk będzie płynny. Możemy je też umieścić w świecznikach na tealighty. Świece wotywne w kształcie walca należy koniecznie umieścić odpowiedniej wielkości szklaneczce, gdyż również roztopią się i wyleją do szklanego świecznika i ... będą palić się dalej aż wosk się wypali.
Natomiast kształt i wielkość pozostałych świec dobieramy do posiadanego świecznika lub kupujemy nowy świecznik albo adaptujemy posiadany niepalny przedmiot na pomysłowy świecznik. Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Takie są moje sugestie praktyczne, teraz kolej na Wasze pomysły ciekawej aranżacji naturalnych świec w Waszym otoczeniu.
Świece z wosku pszczelego świetnie pasują do wnętrz o każdym charakterze wystroju: dodają elegancji rustykalnym, ocieplają swą barwą te nowoczesne.
Proszę o fotki, umieszczę je na stronce, podsuniemy pomysły innym Paniom Świeczkowym. 
Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu